The Stig

Black Stig

Stig, jak všichni víme, je automobilový závodník, který nikdy nemluví a nikdo neví, jak vypadá. Název nebo řekněme jméno je odvozeno od Jeremyho Clarksona z Reptonské soukromé školy, na kterou chodil. Na této škole novým žákům vždy dávali jméno „Stig“. Prvního černého Stiga představil Jeremy Clarkson jako závodního jezdce pro zajíždění rychlých časů, protože oni sami zajíždět rychle časy nemohou. Clarkson popsal Stiga jako organizmus s velmi malým mozkem, bezcennými názory a s Mansellovou poruchou (Nigel Mansell – slavný britský závodník). Jeho náplní bylo tam jen jít a jezdit rychle. Černý Stig byl zabit na začátku třetí řady. Po černém Stigovi přišel Stig bílý, který je tam dodnes.

White Stig

Bratranci Stiga: V 9. řadě 3. epizodě speciálu ve Spojených státech se poprvé objevil nový americký bratranec Stiga, který měl moderátorům nastavit čas na okruhu. Tomuto Stigovi říkali "Big Stig". Těžko říct proč :-D

American Stig

V 10. řadě 4. epizodě speciálu v Botswaně figuroval africký bratranec Stiga. Stig Afričan testoval výkon vozů v okolí trati Rally Špíny. Všechny vozy zajely v pořádku trať, až na Clarksonův Lancia Beta, která ani neodstartovala.

African Stig

A v 12. řadě hned v první epizodě vystupoval bratranec řidič kamionu "Rig Stig". Obézní, na jedné ruce opálený Stig ukázal Clarksonovi a Hemmondovi jak se driftuje s nákladním vozem.

Rig Stig

A naposledy jsme měli zeleně oblečeného Stiga, který volil stranu zelených. Jeremy mu dal jméno "Janet Stig Porter". A jeho další poznávací znaky jsou sandály a solární panely na helmě.

Green Stig